מה הקשר בין בישול למשבר גיל ה-40?

בעת הגעה לגיל 40, רבים נוטים לשאול את עצמם שאלות כמו למשל מהו הייעוד שלי? האם מסלול החיים מתאים לי? האם המסגרת בה אני מצוי אכן תואמת את מי שאני רוצה להיות? מדובר בשאלות נפוצות מאוד שיכולות בהחלט להוביל ליצירה של שינוי דרמטי בחיים, החל מגירושין ועד פיתוח של תחביבים חדשים, כמו למשל בישול. למעשה, משבר גיל ה-40 הוא משבר שמאפיין גם גברים וגם נשים, ואם גם אתם חווים אותו – זכרו כי אתם לא לבד. המשבר הזה הוא חלק בלתי נפרד מההתפתחות האישית והמקצועית שלכם לאחר שנים רבות של עשייה, כאשר החדשות הטובות הן שאפשר ואף רצוי לנצל אותו לטובת צמיחה רוחנית המתבצעת באמצעות מגוון רחב של דרכים, כמו למשל בישול. מה הקשר בין בישול בין המשבר שמאפשר לעצור ולבחון תהליכים שונים בחיים? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

סובלים מירידה במצב הרוח ותחושה של בלבול בעקבות המשבר? אתם לא לבד

כאשר בוחנים את המאפיינים המשבר, ניתן בהחלט לומר כי המצב יכול להתבטא בין היתר במשבר בזוגיות בגיל 40, חוסר משמעות, דחף ממשי להגשמת חלומות, ריענון מקצועי בתחום העבודה וכן רצון למצוא עיסוקים חדשים או לפתח עיסוק קיים, כמו למשל בישול. בעידן שבו תוכניות הבישול כובשות את הפריים טיים והיכולת להוציא לפועל את כישרון הבישול הפך לקל ופשוט יותר מאי פעם, אין ספק כי בישול מהווה דרך מצוינת להעשיר את החיים ואף ליצור עיסוק שיגרום לחישוב מסלול מחדש. התמודדות עם המשבר הזה עשוי להיות לא פשוט ואף מתיש, אולם באמצעות יצירה של אוכל מעשה ידכם תוכלו לא רק לפתח את התחביב, אלא גם להוביל ליצירה של עיסוק חדש בענף משגשג ומצליח.

 

 

מעוניינים לפתח את כישרון הבישול שלכם? כך תעשו זאת

אבזור המטבח

בשלב הראשון כדאי לרכוש אביזרי מטבח שכל בשלן חובב או מקצוען חייב. כאשר יש לכם את הציוד המתאים, היכולת שלכם להוציא לפועל את המתכונים הופכת לקלה ופשוטה יותר מאי פעם. לפני שאתם ממהרים לרכוש, מומלץ לבצע סדר וארגון מחדש במטבח מתוך מטרה לבחון מהו הציוד הקיים, ובכך להוביל לאבזור מלא המתבצע באמצעות ציוד קיים או ציוד חדש שישדרג לכם את החוויה.

צפייה בסרטונים

גם אם אין לכם ניסיון קודם ומעולם לא נכנסתם למטבח, תוכלו לפתח את העיסוק החדש שלכם באמצעות צפייה בסרטוני בישול בפלטפורמות כמו יוטיוב או אינסטגרם אשר מאפשרות לכל אחד ואחת ובכל גיל ללמוד כיצד להכין מתכונים מאפס. היכולת לצפות בסרטונים ולאחר מכן ליישם בבית הופכת את הפעולה של הבישול לקלה ופשוטה יותר מאי פעם.

איתור מתכונים ברשת

בעידן שבו הנגישות למתכונים אינה שמורה רק לספרים אלא גם לאתרים ייעודים, מומלץ לנצל את רשת האינטרנט לטובת איתור של מתכונים פשוטים עד מורכבים שיהפכו את חווית הבישול למוצלחת כמו גם פשוטה יותר. אם זו הפעם הראשונה שאתם נכנסים למטבח, רצוי להתחיל קודם כל במתכונים קלים של בין  רבע שעה עד 20 דקות עבודה ורק -לאחר מכן להמשיך למתכונים שדורשים מיומנות גבוהה יותר.

השתתפות בקורסים

חלק מהמשבר מלווה לא פעם בתחושה של בדידות וחוסר שייכות. נצלו את הכניסה שלכם למטבח לטובת יצירה של קשרים חברתיים באמצעות הצטרפות לקבוצות של בשלנים אשר לומדים טכניקות בישול במסגרת של קורס מקצועי המועבר על ידי בשלנים מקצועיים.

לסיכום

משבר גיל ה-40 הוא משבר שיכול לא רק להוביל לצמיחה והתפתחות אלא גם לפיתוח של תחביבי חדשים. לא נדיר לראות בני 40 שמחליטים לפצוח בקריירה חדשה או תחומי עניין שמכניסים חיים חדשים לחיים, בייחוד בשלב קריטי כמו עשור חדש אשר מהווה הזדמנות מעולה ליצירה של תחביבים כמו בישול שהוא לא רק לגוף, אלא גם לנפש.

נגישות