שליחים ברשת מזון? אל תסכימו לנסוע בלי ביטוח לאופנוע

כיום שליחויות על אופנועים נהיו הדבר הכי חם בתחום המזון ובאופן כללי בתחום השיווק. הקורונה אולי הרסה לא מעט תהליכים, אך גם הולידה כמה שכלולים, וביניהם היא קידמה בצורה מדהימה את תחום המשלוחים, וכאם שליחים של רשתות מזון מהווים חידוש יעיל ומרענן. עם זאת, התחום די פרוץ ולא כל השליחים עובדים לצד חוזה עבודה מסודר, כך שניתן למצוא רבים שבוחרים לוותר על ביטוח חובה. מצד אחד ניתן להבין את הקושי להוציא מדי שנה סביב ה5,000 ש"ח עבור ביטוח, אך מצד שני אין להתפתות, ופה אנו מבקשים להסביר.

הוצאה שמגנה על המצב הכלכלי שלכם

יש להבין שנסיעה על אופנוע ללא ביטוח היא לא פחות מעבירה פלילית. מהי המשמעות? מלבד העובדה שעשויים להיגרר למשפט ומלבד העובדה שאתם עשויים להיפרד מהרישיון (במיוחד אם זו לא הפעם הראשונה שתופסים אתכם), יש לקחת בחשבון שמסתכנים בקנס כספי שעשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים. אז אולי ביטוח אופנועים מצריך הוצאה לא קטנה שחברות המשלוחים אינן ממהרות לעשות, אך במקביל הוא מונע מלהיקלע לתוך בור כלכלי שקשה לצאת ממנו.

כל מה שביטוח חובה מציע לכם

מעבר להיבט הכספי, יש לקחת בחשבון שאם תעשו תאונה בעודכם רוכבים ללא ביטוח חובה, אתם עשויים מאוד להצטער על הרגע שבו התקבלה ההחלטה. מדוע? ובכן מי שעושה תאונה ויש לו ברקע ביטוח חובה, זוכה לקבל תמיכה כלכלית עבור כל הוצאה רפואית שנוגעת לנזקי גוף ואף מעבר לכך. מי שיש לו ביטוח חובה ועובר תאונת דרכים, בין היתר נהנה מרשת כלכלית, בפרט אם התאונה מונעת מלהמשיך להחזיק במקום העבודה. אי לכך אם עשיתם תאונה בזמן שרכבתם ללא ביטוח חובה, לא יהיה מי שיסייע לשלם את סך העלויות הרפואיות, עלויות שבקלות עשויות להצטבר לעשרות אלפי שקלים. מה עם קרן קרנית אתם שואלים? ובכן קרן זה אינה תומכת ברוכבים ללא ביטוח חובה, אלא היא מיועדת עבור תאונות פגע וברח, או עבור אנשים שנפגעו מנהגים שאין ברשותם ביטוח חובה.

 

 

ביטוח חובה רגיל וביטוח פול

אם אתם רוכבים על אופנוע, בוודאי כבר הבנתם שאת ביטוח החובה אתם עושים דרך איגוד פול. טרם מכירים במה מדובר? ניגש להסביר שלא מעט חברות ביטוח אינן ממהרות לבטח בביטוח חובה נהגי אופנועים, וזאת כי הנתונים מראים שהם יותר נוטים לבצע תאונות דרכים, כך שהביטוח אינו כלכלי. מצד שני, לא ניתן לעלות על האופנוע ללא ביטוח חובה, ועל כן המדינה התערבה. המדינה הקימה מאגר ביטוחים שמיועד עבור כולם ולצד מחירים מפוקחים.

האופנוע שייך לחברה? בדקו שקיים ביטוח!

עתה נעצור לציין שיש להבין מראש שביטוח חובה אינו נתון לבחירה. מכאן שאין זה משנה אם האופנוע הוא כלי העבודה שלכם, או אם נוהגים באופנוע רק בזמנכם הפנוי – ביטוח חובה הוא אכן חובה. עוד נציין שאם האופנוע שייך לרשת מזון או לחברת משלוחים, הכרחי לבדוק שקיים ברקע ביטוח חובה, ואף ראוי לדרוש לראות הוכחה. פה נציין שכאשר חברות מבצעות ביטוח חובה עבור כמה אופנועים, ניתן להשיג תנאים יותר טובים.

ביטוחים נוספים

מה עוד רצוי לדעת? לצד ביטוח חובה ניתן למצוא ביטוחים נוספים. קיים ביטוח מקיף, ביטוח צד ג' ואף ניתן למצוא תוספות נוספות. ביטוחים אלו כן מאפשרים חופש בחירה – אין חובה לרכוש אותם. עם זאת, אם אתם כשליחים נמצאים הרבה זמן על הכביש, בהחלט יש טעם לוודא שקיימים ביטוחים נוספים, וזאת כי הסטטיסטיקה לרעתכם. יותר שעות נסיעה מגדילות את הסיכוי לבצע תאונה. שורה תחתונה? ביטוחים אומנם מצריכים הוצאה, אך נועדו למנוע הוצאות אדירות.

נגישות