מקייטרינג מוצלח ועד תלבושות לחינה: כך תארגנו את האירוע המסורתי

אירוע חינה מסורתי הוא אירוע חוויתי ושמח שפותח את החתונה עצמה בחגיגה גדולה וצבעונית. במקור הוא נחגג באופן מסורתי על ידי בני עדות המזרח, אולם בשנים האחרונות אפשר לראות איך הוא נכנס אל ליבם של אנשים רבים, עד כדי כך שהפך לאירוע נפוץ בקרב ישראלים מעדות שונות. אם גם אתם מעוניינים לחגוג אירוע חינה משמח ומיוחד, דעו שתוכלו לעשות זאת ללא בעיה מיוחדת. ממש כאן תמצאו מדריך פשוט עם כל הצעדים לארגון אירוע חינה מסורתי וחגיגי, ואם תתחילו מספיק זמן מראש – תוכלו להפיק אירוע נפלא ובלתי נשכח.

תאריך, מקום ותלבושות

השלב הראשון והחשוב ביותר הוא קביעת תאריך ומקום לאירוע. בדרך כלל נהוג לקיים את אירוע החינה כשבועיים עד יומיים לפני החתונה, וברגע שתבחרו את התאריך המדויק תוכלו להתקדם ולבחור את המקום שבו ייערך האירוע. אפשר ללכת על אירוע באולם או בגן אירועים, כמו גם על אירוע מצומצם בחצר הבית. מנהג החינה תומך בהעדפות שונות, כך שבהחלט מקובל שהאירוע הוא קטן ואינטימי אם זה הכיוון שאתם רוצים. במקרה זה בחירה במקום כמו חצר הבית יכולה להיות די חסכונית. השלב הבא, שהוא קריטי במיוחד, הוא סגירת תלבושות. חשוב מאד למצוא בגדים ברוח החגיגה המרוקאית האותנטית – גלביות, תרבושים, וסטים וכמובן תלבושות מיוחדות לחתן ולכלה. לקראת האירוע תוכלו למצוא אתרים מעולים שבהם ניתן לבצע השכרת בגדים ותלבושות באיכות מעולה ולהחזירם לאחר האירוע.

 

 

קייטרינג

אחרי שסגרתם את המקום, התאריך והתלבושות, אפשר להתחיל לבחון את הפרטים הקטנים. חלק מרכזי בתכנון האירוע הוא בחירת הקייטרינג, שכן יש לבחור במנות טעימות ומכובדות לאורחים. אם אתם מתכננים אירוע באולם או גן מסודרים, האוכל הוא חלק מהחבילה וזה חוסך הרבה מאמץ וזמן. אפשר ללכת על קייטרינג בשרי או חלבי, ובכל מקרה מומלץ לטעום את המנות ולהבין בדיוק איזה אוכל אתם מגישים לאורחים. אל תשכחו לשים דגש גם על הקינוחים שמוגשים באירוע, כדי להוציא את האורחים בתחושה שאתם דואגים להם וחושבים עליהם. שלבו קינוחים פופולריים כמו קינוחי פירות ועוגות מיוחדות לצד מאכלים מסורתיים כמו שבקיה ובקלאוות.

תפאורה, מוזיקה ומתנות

כמו הבגדים, גם התפאורה היא חלק חשוב ובלתי נפרד מהאירוע כולו. חשוב לקשט את האירוע ברוח החגיגה עם בדים וגוונים של אדום וזהב. תוכלו לקשט את המקום בעצמכם או לבחור בחברה חיצונית שתסייע ותקשט את המקום בשבילכם. ואיך אפשר לחגוג אירוע בלי מוזיקה? מרכיב מאוד מרכזי בחינה הוא מוזיקה אותנטית שמתנגנת ברקע במהלך כל האירוע. תוכלו להכין פלייליסט בעצמכם אם אתם מעוניינים לחסוך בעלויות או לשכור את שירותיו של איש מקצוע. חשוב לבדוק את האפשרויות מראש ולוודא שאתם נעזרים בדי ג׳יי מקצועי שמכיר היטב את התרבות המרוקאית. החלק המרכזי של האירוע הוא כמובן מריחת החינה, שהיא חומר המופק מצמח הכופר הלבן, על כפות הידיים של החתן, הכלה והאורחים שרוצים זאת. לחלק זה מצטרפת הענקה של מגשי מתנות לזוג – מגשים של עוגיות ומתוקים בסגנון מרוקאי, תכשירים יוקרתיים, שעונים וכסף וזהב לחתן ולכלה. זוהי משימה שמוטלת על ההורים ובני המשפחה וחשוב לוודא שזה יתבצע.

לסיכום

כפי שניתן לראות, אירוע החינה כרוך בהוצאות שונות ומגוונות. סגרו את כל הפרטים זמן מראש כדי שהמוזמנים יוכלו לשריין את התאריך ולהשתתף בחגיגות. מומלץ בנוסף להגדיר לעצמכם מראש תקציב לאירוע, כדי לבחור בהתאם את הספקים ואת המקום ולהימנע מהוצאות גבוהות מדי. אירוע חינה לא חייב להיות אירוע יקר מדי וכמובן שהרבה פעמים המתנות שמקבלים מהאורחים מכסות את העלות. עקבו אחר השלבים הללו ותוכלו להפיק לעצמכם אירוע חינה מרגש ובלתי נשכח.

נגישות