רגע לפני אירוע הפתיחה:4  טיפים מנצחים לעיצוב מסעדה איטלקית!

בשעה טובה החלטתם להגשים חלום ולפתוח כאן בישראל מסעדה איטלקית. חלק חשוב ובלתי נפרד מתהליך הפתיחה של בית עסק ובוודאי עסק בתחום המסעדנות חייב לכלול גם את הנושא של העיצוב, וזאת בשל העובדה כי מדובר באלמנט אשר עשוי לקבוע במידה לא מבוטלת את מידת ההצלחה של המסעדה. רגע לפני אירוע הפתיחה, להלן ארבעה טיפים מנצחים לעיצוב מוצלח ועל זמני שיהפוך את המסעדה החדש השלכם לפנינה בלתי נשכחת.

הגדרת אזור ישיבה בבר באמצעות כסאות בר

אחד מהאלמנטים הכי מזוהים עם מסעדות ומסעדות איטלקיות כולל ישיבה על הבר. על מנת לשדרג את הנראות של הבר ואף להגדיר אזור ישיבה נוסף, רצוי לרכוש עוד לפני אירוע הפתיחה כסאות בר מעץ, בייחוד לאור העובדה כי מסעדות באיטליה מזוהות מאוד עם דקורציה המבוססת על עץ. הסיבה לכך נובעת בשל החמימות שאותה ניתן להעניק לחלל באמצעות שילוב של אלמנטים מעץ כמו למשל כסאות בר, ובכך להוביל ליצירה של אזור ישיבה נוסף אבל גם כזה אשר מתכתב באופן מושלם עם הקונספט של מסעדה איטלקית.

מפות אדום-לבן

בתהליך העיצוב של המסעדה צריך לקחת בחשבון את הנושא של עיצוב השולחנות, וזאת באמצעות שילוב של מפה בצבע אדום-לבן. במסעדות יוקרתיות איטלקיות כאן בישראל ובוודאי באיטליה ניתן לראות כי השילוב של מפות הוא חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכללי, כאשר מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם גם לשדרג את הנראות של המסעדה אבל גם ליצור אווירה חמימה וכפרית, במינימום מאמץ ועם שימת דגש על מפות איכותיות שיהפכו לחלק בלתי נפרד מהנראות של המסעדה שהיא אומנם כאן בישראל, אבל בתחושה האורחים למעשה באיטליה.

 

 

שימוש נכון בחלל באמצעות דקורציה

על מנת לעצב את המסעדה שלכם בצורה נכונה, צריך להקפיד על שימוש נכון בחלל ועל חלוקה לאזורים – אזור הבר, אזור ישיבה וכמובן אזור הכניסה. מומלץ להקדיש זמן לעיצוב של כל חלק בנפרד, וכן לדאוג לכך כי תהיה הלימה בין כל אזור באמצעות שימוש במנעד רחב של חומרים אשר כוללים בין היתר מדבקות קיר כמו למשל טפטים שיכולים לסייע להגדרה של כל אזור, שילוב של אבן טבעית כמו גם בריקים אשר מזוהים מאוד עם המטבחים האיטלקים לצד שילוב של מגוון רחב של אפשרויות הושבה, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה שבמסגרתו כל לקוח יכול לבחור היכן הוא יכול לשבת.

התקנה של גופי תאורה

השקעה בתהליך העיצוב של המסעדה חייב לכלול את האלמנט של גופי תאורה. גופי תאורה מעוצבים הם בעלי משמעות מבחינת העיצוב הכללי וכמובן ההתנהלות בתוך המסעדה, כאשר לרשותכם עומדות מגוון רחב של אפשרויות – החל מפרופיל תאורה אשר משמש לטובת יצירה של אווירה ועד לתאורה הכוללת גופים תלויים אשר מדגישים את החלל. את ההחלטה לגבי גופי התאורה רצוי לבצע בליווי מקצועי מצד יועץ תאורה המתמחה בתאורה למסעדות, כחלק מקבלת החלטות אשר תניב לכם את היכולת לבחור את גופי התאורה הטובים והאיכותיים ביותר.

לסיכום

עיצוב של מסעדה בסגנון איטלקי מהווה אתגר לא פשוט, אולם באמצעות יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, תוכלו להשקיע את הכסף שנותר בתהליך ההקמה בחוכמה, הן מבחינת עיצוב אקלקטי המזוהה עם המטבח האיטלקי אבל גם עם אלמנטים אישיים, החל מתלייה של תמונות מאיטליה או אפילו הדגל, ועד לרכישה של פריטי ריהוט אשר מזוהים עם המטבח הזה, כמו למשל כסאות בר עשויים עץ.

נגישות