חוויתם התקף אלרגיה ולא קיבלתם טיפול הולם? ייתכן שמדובר ברשלנות רפואית!

כיום המושג רשלנות רפואית נהייה ידוע ומוכר. אנשים למדו שגם גורמים רפואיים יכולים לטעות, שגם להם כמטופלים יש כוח לדרוש צדק, ואף שבתי המשפט נוהגים לפסוק לטובות המטופלים. רשלנות רפואית ניתן לפגוש בשלל תחומים. בתחום הניתוחים, בתחום טיפולי הקוסמטיקה, בתחום טיפולי השיניים וכדומה, ופה ניגש להסביר שגם בכול הנוגע לטיפול בהתקף אלרגיה ניתן למצוא שהתרחשה רשלנות רפואית. יש להבין שהתקף אלרגיה מצריך מענה מידי ומדויק, ואם זה לא קורה, לא רק שלא מצליחים למנוע מהמצב להחריף, אלא גם עשויים לדרדר את הסיטואציה. מכאן שאם אתם או בן משפחה סובלים מאלרגיה כזו או אחרת, חשוב לדעת כיצד נכון להתנהל ברגע האמת, ולאיזו התנהלות רפואית ראוי לצפות.

נוהגים באחריות

כולנו אוהבים לאכול במסעדות. נהנים לשבור שגרה, לאכול אוכל טוב ובאופן כללי ליהנות מסך החוויה. עם זאת, עבור חלקנו כל יציאה למסעדה מצריכה נקיטת זהירות, פשוט כי אלרגיים למרכיב תזונתי מסוים. מכאן שלא רק שצריך להגיע למסעדה מצוידים בשני מזרקי אפיפן (עדיף שניים למקרה שמזרק אחד לא יינתן בצורה טובה), אלא גם יש לוודא עם המלצר והמטבח שהמנה הרצויה אכן נקייה מאותו מרכיב בעייתי. עם זאת, יש לקחת בחשבון שגם אם נוקטים במשנה זהירות, עדיין תאונות קורות. כשזה קורה, יש להשתמש במזרק ובמקביל לזמן סיוע רפואי, ופה נחדד שבין היתר חשוב לדעת מהי רשלנות רפואית במקרים מעין אלו, וזאת מסיבה כפולה: גם כדי לייצר התרעה ולמנוע את המקרה הבא, וגם כדי להשיג פיצוי כספי שיסייע בהיבט הכלכלי.

חוויתם התקף אלרגיה ולא קיבלתם טיפול הולם? ייתכן שמדובר ברשלנות רפואית!

התנהלות שעשויה להתפרש כרשלנות רפואית

רשלנות רפואית נוגעת למצב שבו הטיפול הרפואי סטה מדרך ההתנהגות הסבירה, וכתוצאה מכך הוביל לנזק משמעותי. כיצד זה פוגש אותנו כאשר מדובר בהתקף אלרגיה? ובכן זה יכול לבוא ידי ביטוי בכמה היבטים. ראשית נציין שלאחר שמתקשרים 101 ומציינים שיש צורך לטפל באדם שלוקה בהתקף אלרגיה, יש לצפות מהמוקדן שיישלח ניידת טיפול נמרץ ולא אמבולנס רגיל, ויש לצפות שהניידת תגיע בהקדם הניתן. כמו כן, יש לצפות מהמוקדן שיעניק הנחיות מסייעות, כגון לשחרר לאותו אדם בגדים לוחצים, להשכיבו על הרצפה, להרים את רגליו ולהטות מעט אחורה את ראשו, כאשר אם מדובר בפעוט, ההמלצה תהיה להניח מתחת לעורף שמיכה מגולגלת.

למה יש לצפות?

מעבר לנאמר, הרשלנות יכולה לבוא לידי ביטוי גם לאחר שניידת טיפול נמרץ מגיעה. ראשית נציין שיש לצפות מהצוות שיפעל במהירות, וזאת כיוון שבמקרה של התקף אלרגיה מענה מידי הכרחי. כמו כן, יש לצפות מהצוות שיבדוק האם ניתן טיפול ראשוני ע"י מזרק, שייבחן האם יש צורך לפתוח נתיב אוויר, שייבחן אם יש צורך בפעולת החייאה, וכמובן שהכרחי שהצוות יגיע עם ניידת מצוידת בכל מה שנחוץ כדי לסייע כראוי בדרך לבית החולים.

עורכים בדיקה מול עו"ד ייעודי

עתה כאשר הבנו כיצד יש להגיע למסעדה כאשר יודעים שסובלים מאלרגיה (מצוידים בשני מזרקים), ועתה לאחר שהבנו כיצד יש לפעול כאשר לוקים בהתקף אלרגיה (משתמשים במזרק, מחייגים 101, מיידעים שמדובר בהתקף אלרגיה ומבקשים ניידת טיפול נמרץ), גם יש לקחת בחשבון שאם חס וחלילה המצב הסתבך, ייתכן שהצוות הרפואי אינו פעל כראוי. מה אם כן עושים? מתעדים כל מה שרק ניתן (כולל איסוף מסמכים רלוונטיים) ופונים לעורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית. עורך דין שבקיא בתחום יידע לעבור על סך הנתונים ובהתאם יכריע האם יש טעם להגיש תביעה, ואף ייתן הערכה ראשונית לגבי סכום הפיצוי שעומד על הפרק.

נגישות