כמו מאסטר שף: איך לבחור סכין איכותית למטבח

בבואכם לבצע רכישה של סכין מטבח, צריך לקחת בחשבון מספר שיקולים בכדי להשקיע את הכסף בחוכמה. מהם הפרמטרים ואיך לבחור את הסכין האיכותיות ביותר? על כך – במדריך הבא.

בחירת סכין מטבח: כך תעשו זאת בצורה נכונה

רכישה של סכין מטבח מהווה חלק בלתי נפרד מעבודה של כל טבח, בין אם מדובר בטבחים חובבים ובוודאי כאשר מדובר במטבח מקצועי. בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה גם בשלנים חובבים מחליטים להשקיע כסף ורוכשים סכין איכותית למטבח, לא פעם בעלות של אלפי שקלים. אם גם אתם החלטתם לבצע רכישה של סכין, אלו הפרמטרים החשובים ביותר לטובת בחירה מדויקת ונכונה בעבורכם:

סוג ולהב

חשוב קודם כל להבין לעומק איזה סוג של סכין מתאימה לכם. העדיפו לבצע רכישה של סכין מקצועית מסוג גיוטו או סנטוקו, מאחר והם נחשבים לסכינים המומלצים ביותר בעבור שימושים רחבים. בנוסף, חשוב להבין איזה אורך להב מתאימים לכם. אורך הלהב מתחיל ב 150 מ"מ בעבור סכין קטנה במידה xs ועד מידה של 280 מ"מ בגודל של דאבל לארג. העדיפו לבחור באורך סכין של בין 165-180 ס"מ, וזאת בשל העובדה כי מדובר בסכין פרקטית בה ניתן להשתמש למטרות שונות.

כמו מאסטר שף: איך לבחור סכין איכותית למטבח

סוג פלדה

העדיפו לבצע רכישה של פלדת אל חלד אשר עמידות מאוד בפני חלודה. למרות שאף פלדה לא עמידה באופן מלא מפני חלודה, מדובר בסכין איכותית שנשמרת למשך זמן רב כמו גם בעל קושי משמעותי המתבטא למעשה ביכולת להחזיק את הלהב בצורה חזקה ולאורך זמן, כאשר היא חדה. שימו לב כי פלדת אל חלד מהווה דרך מעולה להבטיח כי אתם רוכשים סכין איכותית וטובה.

מחיר

סכין איכותית צריכה להחזיק זמן למשך שנים רבות ולכן העדיפו להשקיע בסכין איכותית ולא בסכין זולה הן מבחינת המחיר והן מבחינת חומרי הגלם, ועל כן רצוי לבצע השוואת מחירים בין הספקים השונים וכן לבחון האם המחיר משקף את האיכות של הסכין מבחינת השימוש – בין אם מדובר בסכין לטובת חיתוך בשר או לחיתוך ירקות. דרך השוואת מחירים תוכלו לבחור בסכין מעולה אותה ניתן לרכוש במחיר מצוין.

נוחות

נוחות השימוש מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך הבחירה. העדיפו להתנסות קודם בסכין ולבחון האם אתם מחזיקים אותה בצורה יציבה ונוחה, וזאת בכדי להבטיח כי בעת השימוש בסכין תוכלו לעבוד איתה בצורה מלאה וגם בטיחותית. כאשר אתם לא אוחזים בצורה יציבה בסכין התוצאה עלולה להיות מסוכנת מאוד בעבורכם כמו גם לסביבה הקרובה.

המלצות

העדיפו לקבל המלצות מצד בשלנים חובבים שרכשו לאחרונה סכין ויכולים להעיד על מותג מוביל שגם יודע לספק אחריות בגין הרכישה. בכך, תוכלו לקבל החלטה מושכלת המבוססת על ניסיונם של אחרים לטובת רכישת סכין.

נגישות