מתקרחים? אולי זה משהו שאכלתם: 5 מזונות שיכולים לגרום להתקרחות

נשירת שיער והתקרחות הן תופעות שעשויות להטריד אנשים רבים, גברים ונשים כאחד. בחלק מהמקרים אין לנו שליטה על הגורמים להיווצרותן של התופעות, במיוחד כאשר מדובר בגורם תורשתי או הורמונלי, אולם קיים היבט מסוים בחיינו שלחלוטין נמצא בשליטתנו והוא עשוי לסייע לנו בהתמודדות עם התופעה – התזונה שלנו. לכן, במאמר זה נסביר את הקשר בין אובדן שיער לבין הרגלי תזונה, וגם נציין אילו מזונות עלולים לגרום להתקרחות.

התקרחות ונשירת שיער – איך זה קורה ומה הקשר לתזונה?

כאמור, התקרחות היא תופעה המטרידה לא מעט אנשים, והיא יכולה לנבוע כתוצאה מגנטיקה, שינויים הורמונליים, סטרס, נטילת תרופות מסוימות, הפרעות בבלוטת התריס ועוד. לרוב, ניתן לטפל בהתקרחות על ידי שימוש בתכשירים מקומיים, השתלת שיער בקרקפת ואף קיים טיפול תרופתי לנשירת שיער. מידע על כדורים לנשירת שיער תוכלו לקרוא בהרחבה באתר מגזין בולדינג המעניק מידע מקיף, מעודכן ואמין על כל הנוגע לנשירת שיער, התקרחות והשתלת שיער בקרב גברים ונשים.

אנשים רבים אינם מודעים כלל לעובדה כי גם תזונה יכולה להביא לאובדן שיער ולהתקרחות. אחרי הכול, מדובר בעניין הגיוני מאוד – התזונה שלנו לא רק קשורה לעיצוב ולחיטוב הגוף יש לה גם השפעה משמעותית מאוד על תפקוד מערכות הגוף, ובין היתר גם על מנגנון צמיחת השיער. לפיכך, תזונה נכונה ובריאה עשויה לתרום בצורה ניכרת למאבק שלכם בנשירת השיער. יש להדגיש כי בכל מקרה שלא יהיה, מומלץ שלא לשנות את התזונה בצורה קיצונית ללא התייעצות עם רופא.

אילו מאכלים עלולים לגרום לנשירת שיער?

השיער שלנו מושפע מהמזונות שאנחנו אוכלים, במיוחד כאשר מזונות אלה דלים בברזל ובחלבון, כפי שנחוץ לגוף לשמירה על שיער בריא וחיוני. לפיכך, אלה הם המזונות שעלולים לתרום למצב של נשירת שיער:

מאכלים עתירי סוכר

סוכר זה אומנם טעים, אך ידוע לכל שכאשר הוא נצרך בכמויות גדולות הוא אינו בריא לנו ואף עלול להוביל למחלות כמו סוכרת. כמו כן, תזונה עתירה בסוכר יכולה לשבש את יכולתו של הגוף לספוג חלבונים, מה שעלול להביא למצב שבו הגוף אינו מקבל די חלבונים כדי שהשיער יוכל לצמוח בצורה בריאה.

ג'אנק פוד

מזון מהיר, כמו גם מזונות אולטרה מעובדים ומתועשים, רווי בשומן. עודף השומן עלול לגרום לחסימה של הנקבוביות, מה שיכול להביא למצב של אובדן שיער.

 

 

קמח לבן

פחמימות "ריקות" העשויות קמח לבן, לרבות פסטות, לחם לבן ודברי מאפה שונים, מתפרקות בגוף לסוכרים. מדובר במזון דל ברכיבים תזונתיים שחיוניים לגוף, ולכן תזונה עתירת פחמימות ריקות יכולה לתרום לאובדן שיער.

מזון משומר

חומרים משמרים נועדו להאריך את חיי המדף של המוצר, בעיקר על ידי חיסול כל גורם אפשרי שיכול לגרום למזון להתקלקל, כמו חיידקים. בגופנו קיימת אוכלוסיית חיידקים ידידותיים שתורמים לפעילות התקינה של הגוף, וצריכה של מזון עתיר בחומרים משמרים עלולה לגרום להרס של חיידקים אלה, וכתוצאה מכך יכולה להיפגע צמיחת השיער שלנו.

דגים בכמות גבוהה

אין עוררין על כך שדגים הם מזון בריא, במיוחד בזכות העובדה שהם עשירים באבץ ובחלבון – רכיבים התורמים מאוד לבריאות השיער והקרקפת. עם זאת, דגים יכולים להכיל גם לא מעט כספית, ומדובר ברכיב שיכול לגרום לדילול של השיער. לכן, כדאי להימנע מאכילת דגים המכילים כמויות גדולות של כספית ולהעדיף דגים כמו סלמון, אמנון, אנשובי וכדומה.

סיכום

לסיכום, קיים קשר בין תזונה לבין אובדן שיער. לפיכך, אם אתם חושדים שקיים קשר בין נשירת השיער שלכם לבין התזונה, נמליץ לכם להתייעץ עם גורם רפואי שיסייע לכם בבחירת תזונה מתאימה שתטיב עם שערכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

נגישות